Pri zadaní slova kuchynská linka do vyhľadávača, objaví sa ti široká ponuka kuchynských liniek a ty zrazu nevieš kde začať ? Nevadí dáme ti zopár typov. V prvom rade treba vziať do úvahy, že je kuchynská linka srdcom domova, jej výber ti určí aj celkový dizajn interiéru, taktiež je vhodné brať do úvahy charakter stavby kam bude kuchynská linka umiestnená. V prvom rade si treba vybrať štýl. Na trhu nájdeš kuchynské linky moderné, klasické, rustikálne,vidiecke, exkluzívne. Ako dané štýly rozlíšiť ?

Moderné kuchynské linky:

Jedná sa prevažne o kuchyne s hladkými prednými plochami, povrchy sú matné, lesklé, jednofarebné, vo vzhľade dreva, alebo v aktuálnych trendových povrchoch, ktoré napodobňujú kameninové, betónové prípadne kovové povrchy. Celkový vzhľad kuchyne dotvárajú úchytky, ktoré môžu byť namontované na dvierkach, osadené na hornej hrane dvierok, prípadne zapustené v jednej línii za dvierkami, čím sa dosiahne minimalistický vzhľad.

Klasické kuchynské linky:

Sú to kuchyne, ktoré pôsobia nevtieravo, nepodliehajú aktuálnym trendom, a sú tak povediac nestarnúce. Predné plochy teda dvierka môžu byť hladké prípadne s rámčekom. Odtiene sú skôr teplých odtieňov, dvierka s rámčekom sú jednofarebné alebo drevené. Dopĺňa ich jednoduchá úchytka, ktorá je jednoduchá, ale praktická.

Rustikálne kuchyne:

Rustikálne kuchyne majú takzvané kazetové dvierka ktoré sú vyhotovené prevažne z masívu, ten je väčšinou morený do drevených odtieňov akými sú dub, orech alebo čerešňa. Aj rustikálny štýl podlieha určitým trendom, preto v ponuke nájdete kuchyne v bielych, krémových, prípadne vo farebných prevedeniach.

Vidiecke kuchyne:

Vidiecky štýl kuchýň je podobný rustikálnemu štýlu, ale patria k nemu prvky ktoré sú viac príznačné pre tento štýl, otvorené poličky, veľa doplnkov, murované efekty, priznané pánty, kované doplnky a skôr prírodne odtiene dreva alebo pastelové farebné vyhotovenia.

Exkluzívne kuchyne:

Tieto kuchyne sú radené do vyššej cenovej kategórie, jedná sa o značkové kuchyne navrhnuté známymi dizajnérmi, predné plochy sú vyhotovené z exkluzívnych materiálov, akými sú napríklad exotické drevené dyhy, rôzne lakované povrchy vyhotovené viac vrstvým lakom, kovové povrchy, metalické povrchy, kožené povrchy, prípadne rôzne frézované a tvarované dvere.

Čo ďalej ak máš predstavu o vlastnej kuchyni ?

Teraz nastal čas osloviť, prípadne osobne navštíviť naše kuchynské štúdio. Ideálne je dohodnúť si vopred stretnutie telefonicky alebo e-mailom, to preto aby sa ti náš odborný predajca vedel plne venovať, taktiež ti povie čo je potrebné so sebou priniesť na predmetné stretnutie. Na samotnom stretnutí ti pomôže vybrať, povrchovú úpravu podľa tvojich požiadaviek na údržbu, naplánujete presnú farebnú kombináciu a preberiete všetky potrebné technické detaily pre správne navrhnutie kuchyne na mieru.

Už teraz sa tešíme na tvoju návštevu.

Tím STUDIO.IT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *