Prečo je návrh interiéru kľúčový pre Váš domov ? Uvažujete nad návrhom interiéru ? Neviete ako začať ? Viete na čo si treba dať pozor?

V tomto článku sme Vám zhrnuli zopár tipov, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť a zorientovať.

Prečo je návrh interiéru dôležitý ?

Návrh interiéru je dôležitý pre mnoho dôvodov. Prvým a najdôležitejším dôvodom je, že interiérový dizajn má vplyv na našu náladu a pohodlie. V dobre navrhnutom interiéri sa budeme cítiť príjemnejšie a pohodlnejšie. Má to pozitívny vplyv na našu psychickú pohodu a celkovú kvalitu života.

Kvalitný a dobre premyslený návrh tiež pomáha zlepšiť efektivitu a funkčnosť miestnosti a šetrí Váš čas. Nábytkové prvky musia byť dobre a správne umiestnené. Vtedy sa bude sa v danej miestnosti pracovať alebo bývať oveľa efektívnejšie a pohodlnejšie. Je dôležité aby boli prispôsobené potrebám používateľa.

Okrem toho môže dobre navrhnutý interiér zlepšiť aj estetickú hodnotu a celkový dojem miestnosti. Ak sú farby, textúry, svetlo a dekorácie správne zladené, môže to vytvoriť úžasný zážitok pre návštevníkov a používateľov miestnosti.

Šetrite svoj čas a peniaze, nechajte to na odborníkov.

Návrh interiéru nie je len o estetike a funkčnosti miestnosti, ale môže aj výrazne šetriť váš čas a peniaze. Mnohí ľudia sa snažia sami navrhnúť svoj interiér bez odbornej pomoci, no často sa stretávajú s množstvom problémov a výzvami, ktoré im zaberajú veľa času a peňazí.

Profesionálny návrh interiéru môže pomôcť eliminovať tieto problémy a šetriť váš čas. Skúsený dizajnér má znalosti a skúsenosti, ktoré vám môžu ušetriť množstvo času a energie, ktoré by ste inak strávili hľadaním správnych farieb, nábytku a dekorácií.

Okrem toho môže profesionálny návrh interiéru tiež pomôcť šetriť vaše peniaze. Skúsený dizajnér má prehľad o najnovších trendoch, materiáloch a technikách, ktoré môžu byť pre vás oveľa ekonomickejšie a efektívnejšie. Docieli tak najlepšie riešenia a nápady pre váš interiér. Zvolí tie ktoré sú cenovo dostupné a zároveň funkčné, samozrejme esteticky príjemné.

Spolupráca a súhra s dizajnérom:

Dobrý dizajnér by mal počúvať požiadavky svojho klienta a snažiť sa ich zohľadniť v návrhu interiéru. Každý klient má svoje vlastné preferencie a požiadavky na to, ako by mal ich interiér vyzerať a aké funkcie by mal plniť. Dizajnér by mal byť otvorený a prístupný k tomu, aby si vypočul tieto požiadavky a spolu s klientom diskutoval o možnostiach a riešeniach, ktoré najlepšie vyhovujú jeho potrebám.

Dobrý dizajnér by mal byť schopný pracovať s klientom ako s partnerom a spoločne vyvinúť dizajn, ktorý spĺňa požiadavky a preferencie klienta. Ak má klient špecifické požiadavky, ktoré má dizajnér do návrhu zapracovať, musí ich presne určiť, následne mu požiadavky do návrhu zakomponuje, prípadne s klientom preberie, či to je alebo nie je možné. Taktiež mu môže ponúknuť svoje vlastné rady a nápady, ktoré by mohli byť pre klienta prínosné, ale aj tak by mali byť vždy zohľadnené samotné požiadavky klienta.

Komunikácia oboch a pochopenie potrieb klienta sú kľúčové pre dobrý interiérový dizajn a dobrý dizajnér by mal byť schopný tieto faktory zohľadniť a zabezpečiť, že výsledný návrh bude spĺňať požiadavky klienta a bude aj esteticky príjemný a funkčný.

Reálny návrh a rozpočet:

Je dôležité osloviť dizajnéra alebo štúdio, ktoré dokáže navrhnúť interiér tak, aby obsahoval reálny nábytok a doplnky. Na pamäti treba mať aj samotné finančné možnosti. Dizajn, ktorý obsahuje predražený nábytok a doplnky, ktoré si nemôžete dovoliť, nebude pre vás uspokojivý.

Profesionálny dizajnér alebo štúdio by mali mať schopnosť pracovať s vaším rozpočtom a ponúknuť riešenia, ktoré sú cenovo dostupné a zároveň esteticky príjemné. Môže vám tiež poskytnúť rady a nápady na to, ako využiť existujúci nábytok a doplnky, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad a funkčnosť miestnosti.

Dizajnér by mal zohľadniť vaše požiadavky a preferencie, aby ste spoločne dosiahli najlepší výsledok v rámci vášho rozpočtu.

Pre aký druh návrhu sa rozhodnúť ? Ideový, 2D návrh alebo 3D návrh … Tu si povieme viac o tom ako sa návrhy rozlišujú, a aké služby ponúkame našim klientom

1. IDEOVÝ NÁVRH:

Úvodná konzultácia a ideové návrhy ako interiér zariadiť.

Počas stretnutia si naskicujeme (ručne) návrhy a ukážeme si, ako by mohol interiér vyzerať. Klient si stanoví približný rozpočet pre zariadenie interiéru.

2. 2D NÁVRH INTERIÉRU:

Základom je Ideový návrh. Interiérový dizajnér vám vyhotoví návrh. Určí, štýl, či nájde pre vás a váš priestor vhodné farebné riešenie a navrhne umiestnenie vášho nábytku. Zároveň vám pomôžeme s hľadaním takých kúskov, ktoré budú svojím rozmerom a aj dizajnom pasovať do vášho interiéru.

Ideový návrh je v cene tohto návrhu. Stačia nám podklady ako projektová dokumentácia, pôdorys/zameranie interiéru a môžeme tvoriť!

Súčasťou návrhu je kompletná farebnosť, rozmiestnenie a tipy na nábytok, nákupný zoznam – cenová ponuka nábytku od našich dodávateľov.

3. NÁVRH INTERIÉRU 3D: 

Základom je 2D návrh interiéru. Na základe ktorého vytvoríme náhľady do vášho nového interiéru, kde budete vidieť priestorové usporiadanie nábytku a doplnkov. 

 2D návrh interiéru a samozrejme aj ideový návrh sú v jednej cene.

4. VIZUALIZÁCIA – REÁLNE ZOBRAZENIE VÝSLEDNÉHO DIZAJNU INTERIÉRU:

Pripravíme vám detailné a realistické pohľady do vášho interiéru. Výrazne poslúžia pri záverečnom dekorovaní a dolaďovaní priestoru. 3D návrh interiéru, 2D návrh interiéru a samozrejme aj ideový návrh sú v jednej cene.

Prečo si dať vyhotoviť návrh práve od nás ?

STUDIO.IT je špecializovaný na predaj nábytku a kuchýň už viac ako 17 rokov. Naším cieľom je poskytnúť našim klientom kompletný servis, ktorý zahŕňa nielen predaj nábytku, ale aj návrhy interiérov zariadených reálnym a kvalitným Talianskym nábytkom.

Sme hrdí na naše dlhoročné skúsenosti v oblasti realizácie návrhov interiérov na mieru. Dokážeme navrhnúť riešenia pre každý interiérový priestor. Nakoľko sami predávame nábytok, máme prehľad o cenách a kvalite rôznych typov nábytku a vieme váš návrh prispôsobiť vášmu rozpočtu.

Spolupracujeme so zákazníkmi na každom kroku procesu, aby sme zabezpečili, že každý návrh interiéru bude presne taký, ako si klient predstavuje. Naši dizajnéri sú odborníci v oblasti zariaďovania interiérov a sú schopní navrhnúť koncepčné riešenia, ktoré zohľadnia vaše požiadavky a špecifiká vášho priestoru.

Poskytujeme tiež služby inštalácie a montáže, aby sme zabezpečili, že všetky návrhy interiérov sa prevedú s presnosťou a starostlivosťou, ktorú si naši zákazníci zaslúžia.

Zameranie sa na kvalitný taliansky nábytok a naše dlhoročné skúsenosti v oblasti návrhu a realizácie interiérov zabezpečujú, že naši klienti sú vždy spokojní s našimi službami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *